Rex našel nový domov
01.06.2026 - Teplice
Osmiletý německý ovčák Rex už nemusí trávit své dny v útulku, ale může si užívat svůj nový domov u nového, starostlivého páníčka.
Rex byl předán ÚZSVM rozhodnutím Městského úřadu Roudnice nad Labem, který ho odebral původnímu majiteli z důvodu týrání. Zvíře bylo permanentně zavřeno na dvoře obehnaném betonovou zdí a venčeno pouze příležitostně na vodítku. Nikdo si ho jinak nevšímal, což vedlo k tomu, že se stalo agresivní a nezvladatelné.
V útulku spolku Anidef v Žimi, s nímž teplický ÚZSVM dlouhodobě spolupracuje, strávil pes více než rok. Zvrat nastal loni v prosinci, kdy pracovníci útulku zveřejnili na sociálních sítích jeho vánoční fotografii s žádostí o adopci. V řádu dnů se ozvala rodina, která si ho vzápětí odvezla domů.
